Slovo úvodem

 

Dobrý den,

vítám vás na stránkách mé realitní kanceláře. V tomto oboru pracuji již 31 let, v roce 1993 jsem začínal v jedné, tehdy docela známé realitní kanceláři. Nyní jsem OSVČ a podnikám pod obchodním jménem „RK JODL“. Budete možná překvapeni, ale i po těch letech mě tato práce stále baví – jako realitní makléř se neustále seznamuji s novými lidmi a vidím zajímavé nemovitosti. Je svým způsobem „vzrušující“ účastnit se jednání mezi prodávajícím a kupujícím, kdy to při dohadování (převážně finální ceny a dalších podmínek) občas mezi oběma stranami pěkně jiskří….. Všechny tyto skutečnosti dotvářejí jakousi celkovou mozaiku, která pro mě činí tento obor tak zajímavým.
Má kancelář nesídlí na nějaké prestižní adrese a neuvítá vás zde ani umělé jezírko s vodotryskem, ani krásná recepční. Také nečekejte, že na prohlídku přijde makléř v obleku sice za x-desítek tisíc, ale který vám bude odměřeně a neosobně sdělovat předem naučené údaje a čísla. Zde naopak poznáte jednání pohodové, klidné a bez jakéhokoliv nátlaku, protože za ta léta samozřejmě vím, že investice do koupě domu, bytu či pozemku je u většiny z nás jen jednou za život, a zájemce v takové situaci nemůže být nesmyslně tlačen do nějakých zbrklých rozhodnutí, kterých bude později třeba litovat. Vše má prostě „svůj čas“. Za tu poměrně dlouhou dobu, po kterou se již v realitách dennodenně pohybuji, jsem snad získal jednu zkušenost, která se nedá naučit ze žádných knížek, ale která se dá získat jen a pouze dlouholetou praxí - a tou je určitý instinkt - na atmosféru určitého místa, osoby, či případné problémy související s nemovitostí. A bude mne velmi těšit, budu-li vám moci v tomto směru při výběru nemovitosti poradit.
Právě v tomto mém, možná trochu neformálním a lehce osobitém přístupu, tkví onen slogan „…tak trochu jiná realitka“, který můžete vidět v záhlaví této webové stránky. Věřte nebo ne, přátelé, nic nezahřeje na srdci víc, než vidět spokojenost jak klienta, kterého zastupuji, tak i protistrany.
Pravděpodobně vidíte, že moje nabídka nemovitostí není příliš velká. Ono není problém nabízet „stovky a tisíce nemovitostí“, které zprostředkovatel kolikrát ani pořádně nezná. Každou ze zde nabízených nemovitostí beru tak trochu jako „za svou“, věnuji jí co možná nejvíce píle a energie, a snažím se s ní pracovat tak, aby došlo k jejímu úspěšnému prodeji či pronájmu. Také se občas stane, že prodej či pronájem nějakého nově evidovaného objektu rovnou nabídnu přímým zájemcům nebo investorům ze své databáze, se kterými již mnoho let spolupracuji, takže se zde mnohokrát ani neobjeví. Pokud vás z nabídky v mé databázi cokoliv zaujalo (pokud není uvedeno jinak, uvedené ceny již zahrnují provizi) či naopak máte nějakou nemovitost, kterou byste rádi pronajali či prodali, případně něco konkrétního hledáte a chcete s tím pomoci, zavolejte na telefonní čísla uvedená v kontaktech.

Přeji vám hezký den a těším se na případnou budoucí spolupráci!

Mgr. Jakub Jodl